wtorek, 2 lipca 2019

Dzień czwarty

4 dzień Pielgrzymki do Gietrzwałdu. 13.06.2019 Osieczna - Lubiń 19,9 km [od Lubina 110,5 km]
Po upałach przychodzi chłodniejszy poranek. Burzy zapowiadanej na noc nie było. Spotykamy się wszyscy o godz. 6:40 przy kościele pw. Świętej Trójcy. Nocowaliśmy u mieszkańców Osiecznej oraz nad jeziorem Łoniewskim w ośrodku Relax. Bóg zapłać, jeszcze raz mieszkańcom za przygarnięcie pielgrzymów oraz proboszczowi za sprawną logistykę. Ksiądz Przemek już czekał na nas. Poprosił do kościoła, pobłogosławił i pokropił święconą wodą. Odprowadził nas do drogi prowadzącej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej. O godz. 7:00 rozpoczęła się tam Msza święta przy ołtarzu z obrazem maryjnym. W kościele brak jest ołtarza głównego, jest w renowacji. Dlatego ojciec franciszkanin odprawił Mszę tyłem do wiernych. Przyjęliśmy Pana Jezusa klęcząc przed cudownym Obrazem. W ten sposób nawiedziliśmy drugie Sanktuarium Maryjne na naszym szlaku pielgrzymkowym.
Po przejściu drogą asfaltową 6 km w Świerczynie, jest Kościół pw. św. Łukasza Ewangelisty. W nim to w ołtarzu jest cudowna figurka Matki Bożej Świerczyńskiej, którą ksiądz proboszcz Maksymilian Kamza, odsłania nam przy pięknym hejnale. Po modlitwie i oddaniu czci Matce Przenajświętszej, ksiądz prosi na plebanię gdzie czeka na nas pyszne śniadanie. Gorące kiełbaski i prawdziwe pszenne bułki znikały bardzo szybko. Pamiętajmy o księdzu w modlitwie. Dziękujemy serdecznie za gościnę. Do zobaczenia w przyszłym roku.
W Miąskowie na wzniesieniu osiągamy 100 km. Z tego powodu robimy sobie zdjęcie przy niebieskiej strzałce z napisanym cyframi. Wreszcie, można powiedzieć, przełom. Z odciskami, niektórzy pątnicy dają sobie radę. Nikt nie rezygnuje z marszu.
Do Krzywinia wchodzimy w towarzystwie aut. Kierujemy się do kościoła św. Mikołaja Biskupa. Kościelny otwiera nam zabytkową gotycką świątynię.
Dalej początkowo drogą a później trochę w las prowadzi nas Droga. W lesie inwazja końskich much. Akurat odmawiamy różaniec, więc niektóre muchy poległy w boju z nami, różańcem 😁. Blisko coraz bliżej do opactwa Benedyktynów w Lubiniu. Wieża kościoła klasztornego wciąż jest widoczna na horyzoncie.
Dzisiaj krótki etap blisko 20 kilometrowy po Pojezierzu Leszczyńskim. Gdy wchodzimy na dziedziniec klasztoru, w którym aktualnie przeprowadzany jest remont, dojeżdża samochodem proboszcz, który prosi nas na obiad. Pyszne klasztorne jedzenie w postaci zupy pomidorowej z ryżem oraz kotlet drobiowy z młodymi ziemniaczkami i surowkami zapełnia nasze apetyty. Spróbowaliśmy, zgodnie z regułą zakonną, pomilczeć podczas posiłku. I prawie się udało gdyby siostra nie otworzyła... 😀.
Po obiedzie o godz. 14:00 ruszamy na nocleg do pobliskiego schroniska młodzieżowego, z uwagi na wykonywany akurat remont pomieszczeń noclegowych. Sponsorem jest wójt któremu serdecznie dziękujemy i obiecujemy modlitwę.
O godz. 16:00 proboszcz opowiada nam o historii zakonu Benedyktynów na świecie i w Polsce oraz oprowadza po kościele. Bardzo ciekawie mówi i wiele nowych informacji zdobyliśmy. Zasiadamy również w stallach w prezbiterium. Po dwóch godzinach kolejna Msza święta, różaniec fatimski i nabożeństwo czerwcowe. O godz. 20:00 niektórzy z nas uczestniczą w ostatniej modlitwie liturgii godzin, zwanej Kompletą, odmawianej w nocy przed udaniem się na spoczynek. I jeszcze o godz. 21:00 nasz Apel Maryjny z odśpiewaniem Bogurodzicy.
Piękny to był dzień, pełen modlitwy i wyciszenia. Dzięki proboszczowi, który ogłosił nasze przybycie wiernym, pytali się nas o wrażenia i z podziwem kręcili głowami. A nasze plakaty pielgrzymkowe w kilku miejscach były wywieszone. Najlepiej prezentował się na drzwiach kościoła. Dziękujemy serdecznie. Bóg zapłać 🙏🙏🙏
A jutro o godz. 5:00 Msza święta i blisko 40 kilometrowy odcinek. Módlcie się za nas i skladajcie swoje intencje. Omadlamy je na codziennych różańcach. Matka nie zostawia swoich dzieci 😇.


Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, trawa, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, tabela, w budynku i jedzenie

Obraz może zawierać: 1 osoba

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, niebo, trawa i na zewnątrz

Obraz może zawierać: w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i na zewnątrz

Obraz może zawierać: niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i w budynku


Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 8 osób, ludzie stoją

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, niebo i na zewnątrz


Obraz może zawierać: niebo, na zewnątrz i przyroda


Obraz może zawierać: ludzie stoją, niebo, chmura, roślina, drzewo, na zewnątrz i przyroda


Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, ludzie spacerują i na zewnątrz


Obraz może zawierać: roślina, niebo, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: w budynku


Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku


Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz


Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, trawa, drzewo, chmura, na zewnątrz i przyroda


Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynkuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz