czwartek, 11 lipca 2019

dzień dziesiąty10 dzień Pielgrzymki do Gietrzwałdu 19.06.2019 Licheń - Radziejów 39,1 km [od Lubina 298,6 km]
Wyjście o godz. 4:40 z Lichenia okazało się dobrym rozwiązaniem. Dzisiejszy etap, prawie 40 km do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radziejowie prowadzi na początku leśnymi drogami, a później ponad 20 km non stop drogi utwardzone.
Tempo dobre, więc na kolejnych postojach jesteśmy o czasie. Przez Wygodę, Leśnictwo dochodzimy do Starej Rudy. Tutaj na powietrzu, jemy przygotowane przez siostry pielgrzymkowe bułeczki i raczymy się kawką. Dalej wyjątkowo prostą drogą do Racięcina. Wreszcie za Talarkowem żegnamy gościnną Wielkopolskę i witamy się z Kujawami.
Po 4 km w Dębołęce zatrzymujemy się w świetlicy OSP. Tutaj już czekają na nas sympatyczne panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Danutą Sprawką, które ugościły nas po katolicku. Pyszne kanapki, ciasto, w tym sernik oraz zimna woda z liśćmi mięty oraz kawa i herbata. Zjedliśmy wszystkie przygotowane bułeczki z białym serem. Bardzo dobre, a za wszystko Wam Bóg zapłać. Będziemy Was wspierać modlitwą.
Po 30 km jesteśmy w Piotrkowie Kujawskim w pięknej świątyni pw. św. Jakuba Apostoła. Kłaniamy się Jezusowi ukrytemu w tabernakulum i idziemy do świetlicy OSP na bardzo dobry obiad. Prowadzi nas tam Beata z Odnowy w Duchu Świętym. Żurek i drugie danie z mięsem i surówką zniknęły z talerzy szybko. Potem jeszcze ciasto i można było wychodzić na ostatni 9 km odcinek. Szczególnie dziękujemy ks. proboszczowi Krzysztofowi Gąsiorowskiemu za przygotowanie i założenie wspólnot w swojej parafii. Widać rękę dobrego gospodarza. Zaniesiemy do tronu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej Wasze intencje.
Robi się parno i duszno. Paweł zarządza jeszcze 5 postój w Czołówku przy świetlicy. Podchodzi do nas Grzegorz, pobliski mieszkaniec, z dwiema córkami i proponuje wszystko co potrzeba pielgrzymowi. Musimy odmówić, bo pora już wstać z trawy. Umawiamy się na przyszły rok, wymieniając się telefonami.
Ostatnie 3 km do Radziejowa upływa nam śpiewająco. Wcześniej, odmówiliśmy trzy tajemnice Różańcowe i rozpoczęliśmy 1 dzień z Nowenną do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, tak aby ostatni dziewiąty, przypadł ostatniego dnia Pielgrzymki.
W Radziejowie kierujemy się na klasztor OO. Franciszkanów. Tutaj kłaniamy się Matce Bożej Nieustającej Pomocy, która koronowana była w 2016 r. To kolejne sanktuarium na naszej drodze pielgrzymkowej.
Wychodzi do nas proboszcz, gwardian Mariusz Kapczyński który prowadzi nas do klasztoru gdzie wskazuje nam dwie duże sale. Zaraz potem przynosi wielki gar zupy pomidorowej z kiełbasą i ziemniakami. Zjedliśmy ze smakiem, choć niektórzy pierwszy raz spotkali się z takim rozwiązaniem smakowym.
O godz. 17:45 rozpoczęło się Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czytane były liczne prośby i podziękowania. Zaraz potem Eucharystia, na której zostaliśmy przedstawieni, z prośbą o modlitwę u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej za rodziny radziejowskie. Następnie Nabożeństwo czerwcowe. Ojciec gwardian zapoznał nas z historią franciszkanów, kościoła oraz cudownego Obrazu z 1899 r. Dziękujemy serdecznie i wzmacniamy się modlitwą.
A potem przyjechała do nas trójka pielgrzymów z Lubina, która wzmocni naszą grupę. To Iza, Agnieszka i Bogdan. Witajcie i szykujcie dobre buty na kolejne etapy. Mamy już blisko 300 km w nogach.
Na zakończenie dnia Apel Jasnogorski przy figurze Matki Bożej. Już w komplecie zaśpiewaliśmy maryjny tekst: Zapada zmrok. Dobranoc wszystkim, prosimy jeszcze o modlitwę, dzięki której wszyscy pokonują trasę Pielgrzymki z uśmiechem i śpiewem na ustach.


Obraz może zawierać: niebo

Obraz może zawierać: niebo, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 7 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie stoją, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: niebo, drzewo, chmura, na zewnątrz, przyroda i woda

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, niebo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, chmura, roślina, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: drzewo, roślina, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, je, tabela, jedzenie i w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, samochód, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: drzewo, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą, ludzie jedzą, tabela, jedzenie i w budynku

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją, chmura, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: ludzie stoją, niebo, drzewo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, dziecko i na zewnątrz

Obraz może zawierać: w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, je, tabela i w budynku

Obraz może zawierać: niebo, drzewo, chmura, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, chmura, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, samochód i na zewnątrz

Obraz może zawierać: w budynku

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi i w budynku

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i w budynku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie spacerują, ludzie stoją, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 1 osoba, drzewo, niebo i na zewnątrz

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, niebo, chmura i na zewnątrz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz