wtorek, 17 września 2019

Akcja modlitewna Modlitwa za Kapłana.
W Najświętszej Eucharystii bije żywe Serce Jezusa i dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że wiele pięknych dzieł rodzi się właśnie podczas adoracji. Tutaj jesteśmy najbliżej Źródła. I właśnie w tej bliskości Serca Jezusa, u samego Źródła wszelkich łask - zrodziła się ta inicjatywa.

Pewna świecka osoba trwała na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Całą sobą wsłuchiwała się w pragnienia Jezusa i Maryi. Modląc się i słuchając, otrzymała bardzo żywe i silne doświadczenie, wewnętrzne światło - że Pan Jezus pragnie, aby się modlić za kapłanów.

Najpierw przyjęła to do siebie i zaczęła się modlić za kapłanów ze swojej parafii. Mimo to - doświadczenie tego pragnienia stawało się coraz silniejsze. Wszystkie wewnętrzne natchnienia były rozeznawane razem z kierownikiem duchowym. W końcu przyszło takie zrozumienie, że dziś kapłani potrzebują modlitwy bardziej niż kiedykolwiek i że tą modlitwą trzeba objąć wszystkich...

Spowiednik zdecydował, że nadszedł czas, aby pójść z tym do księdza biskupa i od tego momentu rozpoczął się kolejny etap - rozwój inicjatywy - o którym opowiem w jednym z kolejnych odcinków.
"Maryjo, Królowo kapłanów, módl się za nami!

św. Janie Pawle II i św. Faustyno, patroni dzieła modlitwy za kapłanów,

módlcie się za nami!" 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz